Nuran Kansu

Üniversite eğitimini Gazi Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Almanca Bölümü’nde tamamladıktan sonra 1988 senesinde Toronto-Kanada’ya gitti. 1990-2003 senelerinde Peel District School Board of Education’a bağlı okullarda değişik kademelerde öğretmenlik yaptı.

York ve Toronto Üniversitelerinde, ESL (English as a Second Language), Special Education (Özel Eğitim), Guidance and Counselling (Rehberlik ve Danışmanlık) alanlarında ek branşlar edindi. Adler Psikolojisini temel alan, Ailelere Liderlik Programını tamamladıktan sonra Türk ailelerine Ana-Baba seminerleri verdi. Seminerlerine 2003 yılında Türkiye’ye dönüş yaptıktan sonra da devam etti. 2003-2007 yılları arasında çeşitli anaokullarının idari işlerinde uzman eğitimci olarak çalıştı. 2008 senesinden beri Okul ve Aile Eğitim Danışmanı olarak serbest çalışmaktadır.

Çoklu Zekâ ve Duygusal Zekâ üzerine hizmet içi eğitim seminerlerine ve veli seminerlerine devam etmektedir. Okul öncesi ve ilköğretim çocuklarına doğa eğitimi vermekte ve iklim atölyeleri düzenlemektedir.

Duygusal Zekâ, Çoklu Zekâ ve Doğa Eğitimi ile ilgili değişik dergilerde yayınlanan makalelerine www.oncecocuklar.com sitesinden ulaşılabilir.

AFSAD (Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği) üyesidir. Boş zamanlarını doğada, fotoğraf çekerek, doğa yürüyüşü ve doğa sporları yaparak geçirmekten zevk alır.

PAYLAŞ

bottom